Kredi skorunuzu artırmanın basit yolları!

Kredi skorun güncel finans hayatımızdaki yeri ve önemi oldukça büyük neredeyse tüm finansal işlemler için skor puanı sorgulanabiliyor. Bu işlemler krediden kredi kartına hatta çek işlemlerine yada basit bir mobilya alımına dahi sorgulanabiliyor.

Hal ve durum böyle olunca kredi notunun yüksek olması tüketiciler açısından da önemi bir hayli büyük oluyor.

Kredi skorunuzu artırmanın basit yolları

Kredi kaydınızı mutlaka sorgulatın

İlk olarak sizin kredi skorunuzu bilmeniz gerekir. Çünkü durumunuzu bilmeden onu iyileştiremezsiniz. Kısaca KKB uzun olarak Kredi Kayıt Bürosundan mutlaka kaydınızın durumu hakkında ve puanınız ile ilgili bilgileri netleştirin. Findesk ile kredi notu sorgulama yazımıza göz atabilirsiniz.

Borçlarınızı azaltmaya çalışın

Bankaların sisteminde sizin için belirlenmiş bir tutar olduğundan bankalara borçlarınızı en aza indirmek puanınızı bir miktar yükseltmede yardımcı olacaktır.

Kullandığınız kredi ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verin

Kredi veya kredi kartlarınız için yaşadığınız her geç ödeme size eksi hanelerde yardımcı olur. Bu yüzden unutma ve ödeyememe gibi durumlardan uzaklaşmak için otomatik ödeme talimatı sizler için artı puan demek.

Kullanmadığınız kredi kartlarını iptal edin!

Çok fazla parçalara bölünmek toparlanması güç durumlar ortaya çıkartabilir. Bu yüzden bir kaç kredi kartı borcuyla uğraşmak yerine en az kredi kartıyla uğraşmak hem sizin finansal açınızdan hem de puansal açınızdan artı sonuçlar verir.

Kefil olurken iki kez düşünün!

Kefillik demek o kişinin borcunu üstlenmek demektir. Bu yüzden başkasının borcu ödeme durumunda siz kefil iseniz borç ödenmediğinden sizin de kredi notunuzu aşağıya çekecektir.

About the Author

Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Be the first to comment on "Kredi skorunuzu artırmanın basit yolları!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*