Yayınlanma: 1 Ara Sal 2015

Mortgage Uzmanı Garanti!

MORTGAGE UZMANI GARANTİ BANKASI

mortgage1 300x193 Mortgage Uzmanı Garanti!Ülkemizde 2007 den buyana uygulanan mortgage sistemi ile her bütçe kendine uygun ev alma hayaline kavuşmuş oldu. Mortgage ülkemizde ilk duyulmaya başlamasından itibaren pek çok banka ve kuruluş tarafından kira öder gibi ev sahibi olmak gibi lanse edilse de aslında mortgagenin temeli bankalar ve ya aracı kuruşlar tarafından taşınmaz mala ipotek koyularak alıcının bu ipoteği uzun vadede ve belli faiz oranlarıyla ödemesi ve tüm tutar ödendikten sonra taşınmaza sahip olma prensibine bağlı bir kredi sistemidir.

Dünyada özellikle Amerika da uygulanan bu sistem sayesinde düşük gelirli kişilerinde ev sahibi olabilmesi hedeflenmiş ve bu hedefe büyük ölçüde ulaşılmıştır. Ülkemizde mortgage sistemi Amerika’da ki sistemden biraz farklı ve daha güvenli işlemekte çünkü ABD deki mortgage sistemi büyük bir krize neden olmuş ve mortgage sisteminin ülkede batmasıyla sonuçlanmıştır.

Ülkemizde taşınmaz malın %75 ni bankalar karşılarken geri kalan kısmını taşınmaz malı almak isteyen kişi tarafından karşılanması prensibine bağlı işlemekte ve bu sayede hem büyük krizlerin ortaya çıkması hem de çok uzun vadelerle kişilerin bu krediyi ödemesinin önüne geçilmesi planlanmıştır. Çünkü dünyada mortgage 30 yıl gibi uzun zaman alan taksitlendirme yüzünden kişilerin bu krediyi ömür boyu ödemek zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu konuda en güvenilir ve ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu bankaların başında Garanti gelmektedir.

En uygun taksit seçenekleri 15 yıla kadar %0.99 faiz oranıyla vade seçenekleri sunan 2014 son çeyreğinde açıklanan rakamlara göre ekonomiye katkısı 165.787.785.000 olan Garanti bankası mortgage konusunda son derece uzman bir kuruluş olduğunu da kanıtladı.2007 den 2010 kadar 132 bin kişinin ev sahibi olmasını sağlayan garanti 2014 de günde 500-2bin kişi arasında değişen rakamlarla konut kredisi kullandırıyor. Görüldüğü üzere ülkemizde hızla büyüyen ve çok fazla talep olan konut edindirme işinin en çok tercih edilen ismi Garanti bankası ve bu konuda son derece uzman bir kuruluş olarak adını duyurmakta.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."