Yayınlanma: 18 Eki Cts 2014

Öğrenciler İçin Kredi Kartları

ogrenci kartlari 300x199 Öğrenciler İçin Kredi KartlarıKredi kartları her kesime, her yaşa ve erkek kadın fark etmeksizin insanlara avantajlarını ve kullanım şansını vermektedir. Sporseverlere, meslek gruplarına, dernek ve vakıflara özel hazırlanan kredi kartları olduğu gibi sayısı milyonlarca olan Üniversite öğrencilerine de kredi kartı kullanma fırsatı ve ayrıcalığı birçok banka tarafından sunulmaktadır.

Peki, Öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileridir?

İş bankası; İş bankası üniversite öğrencilerine İş’te Üniversiteli isimli 300 TL limitli kredi kartını kullanma imkânını vermektedir. Yıllık kar aidatı bulunmayan İş’te Üniversiteli kredi kartında % 2,62 ye varan nakit avans çekme imkânı da bulunmaktadır.

TEB üniversite öğrencileri için ÜniversiTEB isimli kredi kartını kullanma fırsatını vermektedir. Yıllık aidat bulunmayan ÜniversiTEB kredi kartında gecikme faizleri ise % 2,62 dir. Genellikle 250 TL limitinde sunulan ÜniversiTEB üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Devlet bankası olan Ziraat Bankası üniversite öğrencileri için Maximumcard seçeneklerinden Maximum Genç Kart kullanma imkânını vermektedir. Maximum Gen kart diğer banka kartlarına nazaran daha yüksek bir limit olup 500 TL olmaktadır. Ayrıca master öğrencilerine 800 TL ve Akademik kariyer yapan Doktoralılara 950 TL limitle kredi kartı kullanma fırsatı vermektedir.

Akbank müşterisi olan öğrencilere Axess  – Exi26 kredi kartını kullanma imkânı vermektedir. Yıllık 10 TL civarında aidatı olan Axess – Eti26 gecikme ve nakit avans çekme faizi % 2,80 olup diğer bankalardan bir miktar yüksektir.

Üniversite öğrencileri için ilk kart çıkaran banka HSBC bankasıdır. Özel bir teşebbüs olan HSBC Advantage Campus kartı ile öğrencilere aylık 500 TL limitli kredi kartını kullanma imkânını veriştir. Yıllık aidat ücreti olarak ise 20 TL kredi kartına 1 defaya mahsus borç ekleyen Advantage Campus üniversiteliler için kredi kartı düzenli ödeler sonrası limit 750 TL ye kadar çıkarmaktadır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Lourdes dedi ki:

    herşey ie7in tşkr ederim safaynızı e7ok beyeniyorum ve mfcmkfcn oldugu kadar uygulamaya e7alışıyorum bizlere faydalı olmanız e7ok gfczel allah sizden razı olsun başarılar dilerim.

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."