Yayınlanma: 25 Eki Paz 2015
Genel | Yazar

Öğrenciye kredi veren bankalar

ogrenci kredi 300x210 Öğrenciye kredi veren bankalarNakit ihtiyacında bir gelir bordrosu göstererek ya da ipotek oluşturarak günümüzde bankalar yardımcı olabilmektedirler. Müracaat ettiğimiz bankanın isteyeceği belgeler tamamlanarak şubeye teslim edilir ve gerekli işlemler sonucunda kredi notuna bakılarak nakit sıkıntısı kolayca halledilebilmektedir.

Eğitim gördüğü kanıtlanabilen öğrenciler de günümüzde kredi başvurusu yapabilmektedir. Bunun için belirli şartlar öngörülmesine karşın, bu özelliklere uygun öğrenciler için uygun bir limit belirlenir. Öğrenciye kredi veren bankalar, eğitimin günden güne maddi sıkıntı yaratmaya başladığı günümüzde öğrencilere yardımcı olurlar. Bunun için öğrenci çalışıyorsa bir gelir bordrosu, ailenin kefilliği ya da çekilebilen eğitim kredisini gösteren belgeler taraflarınca talep edilir.

Tüm bunlar dikkate alınarak 1000 TL ile 500 TL arası limiti olan bir kart müşteriye takdim edilir. Ödemeler zamanında yapıldığı takdirde limit artabilir. Ancak limitin arttırılabilmesi için kefil gerekmektedir. Tüm bu kartların faizleri de oldukça düşüktür. Bu sebeple tercih sebebidir.

Tüm lisans, önlisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler bankalara bu sebeple başvurabilirler. Oluşturulmuş hesabınızın bulunduğu bankaya müracaat ederek kredi kartı kullanabilirsiniz. Aynı bankadan olan hesabınıza para akışı olduğu görüneceği için şansınız da daha yüksektir.

 Öğrenciye kredi veren bankalar, hem ailelere hem öğrencilere acil durum kapısı oluşturmuş olurlar. Kredi çekmek için aile kefil gösterilerek eğitim hayatında kullanılmak üzere de öğrencilere kredi verilebilmektedir. Bunun için öğrencinin gelir bordrosu aranmaz. Devlet tarafından verilen eğitim kredisi ve bursu Ziraat Bankası tarafından öğrencilere aktarıldığı için, bunu teminat göstererek banka öğrenci adına kredi kartı çıkarabilir. Ayrıca 18 yaşını dolduran herkesin başvurabileceği Akbank, İş Bankası, HSBC, Yapı Kredi gibi bankalar da öğrencilere yardımcı olabilmektedir.

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."