Yayınlanma: 3 Şub Sal 2015
Genel | Yazar

Ön ödemeli kartla, kontrol sizde

kredi kartlarim 300x200 Ön ödemeli kartla, kontrol sizdeBir çok insan özellikle kendi kullanımında olmayan kredi kartlarını kontrol edememenin sıkıntısını yaşıyor. Şirket sahipleri, yöneticilerin yaptığı şirket harcamalarını daha yakından takip etmek istiyor. Anne-Babalar, çocuklarına verdikleri kredi kartını kontrol altında tutmak, ya da nakit para vermeden çocuklarının harçlık kullanımını sağlamak istiyor. Kredi limitini aşmak istemeyen ya da yanlarında nakit olarak para taşımak istemeyenler için bankalar yeni bir çözüm buldu.

Ön ödemeli kartlar sayesinde, artık tüm harcamalar kesin olarak kontrol altında tutulabiliyor. Kredi kartı kullanımı için her hangi bir banka hesabınız olması gerekiyor. Oysa ön ödemeli kart, tıpkı cep telefonlarında bir dönem kullanılan kontör kartları gibi işlev görüyor. Cep telefonlarında ne kadar konuşma yapmak istiyorsanız, o kadarlık kontör kartı satın alırdınız. Ön ödemeli kredi kartı da aynı mantıkla işlev yapıyor. Ne kadar harcama yapmayı planlıyorsanız, ya da çocuğunuza ne kadar harçlık vermek istiyorsanız, ön ödemeli kredi kartınıza o kadar para yüklüyorsunuz. Böylece beklenmedik sürprizlerle karşılaşma olasılığını tamamen ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Ayağınızı atam olarak yorganınıza göre uzatma imkanına sahip oluyorsunuz.

Ön ödemeli kartlar, internet üzerinden yapılan alışverişlerde de kullanıcıya önemli avantajlar sağlıyor. Öncelikle, kartınıza alış veriş yapacağınız kadar para yükleyeceğiniz için, bir çok insanın yaşadığı ‘İnternet alışverişi ne kadar güvenli’ sorusu sizi artık korkutamaz.

Ülkemizde tüm bankaların ön ödemeleri kartları var. Bunun yanı sıra PTT ve bazı büyük market zincirleri de kendi ön ödemeli kartlarını piyasaya sürmüş durumda.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Abiha dedi ki:

    Hazırlamaya e7alıştığımız bu ağ sayfasının yarralı olabileceğini dfcşfcnmeniz, beni sevindirdi.Sayfanın yf6netimiyle genellikle tek başıma ilgilendiğim ie7in, her konuya uygun kaynakları paylaşmak gere7ekten mfcmkfcn olmuyor. Ama yapılacaklar listesine bu konuyu da ekliyorum.İlginiz ie7in teşekkfcrler

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."