Yayınlanma: 22 Eki Per 2015

Passolig kart

PASSOLİG KARTI NEDİR NE İŞE YARAR?

passolig 300x176 Passolig kartStadyumlarda yaşanan terör olayları özellikle bizim gibi fanatik ülkelerde had safhalara tırmanmış durumda. Bundan birkaç yıl öncesine kadar hemen hemen her maçta çok büyük şiddet olayları yaşanmakta rakip takım taraftarları arasında sürekli bir kavga ortamı oluşmaktaydı. Türkiye Futbol Federasyonu aylarca bu sorunu nasıl çözebilecekleri üzerine istişarelerde bulundular. Ve en sonunda Passolig kartı denilen bir yöntem üzerinde mutabakata vardılar.

Bu yönteme göre stada giriş yapabilmek için bütün taraftarların bu passolig denilen kartlardan satın almaları gerekmektedir. Bu kartlar üzerinde kişinin tüm kimlik bilgiler yer almaktadır. Bu sayede stadlarda problem çıkaran kişilerin ömür boyu stadlara girmesi önlenmektedir. Ve ayrıca stadlarda yaşanacak problemlerde güvenlik güçleri problem yaratan kişileri anında tespit edebileceklerdir. Bu sayede taraftarlar daha dikkatli daha centilmen bir şekilde maç izlemeye özen göstermek zorunda kalmışlardır.

Passolig henüz yeni bir gelişme olduğu için bütün taraftarların kafasında bu paso lig kart nedir ne işe yarar tarzı sorular vardır. Bu passolig kartlarını maçlara girmenin dışında aynı zamanda kredi kartı niyetine de kullanabilirsiniz. Yapacağınız tüm alışverişlerinizde bu passolig kartlarınızı kullanabilirsiniz.

Böylelikle tuttuğunuz takıma maddi açıdan destek de vermiş olursunuz. Passolig kart ile dilediğiniz zaman para çekebilme imkanından da faydalanabilirsiniz. Yani bu passolig kartları ile bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Daha iyi şartlarda maç izleyebilmek için herkesin passolig kartı kullanması gerekir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."