Yayınlanma: 19 Ara Cts 2015
Şekerbank | Yazar

Şekerbank EFT ve havale saatleri

ŞEKER BANK EFT VE HAVALE

sekerbank eft 300x262 Şekerbank EFT ve havale saatleriGünümüzde bankalarda para transferi için en çok kullanılan işlemler havale ve EFT’dir. Para transferi her alanda gerekli olmakta. Peki ya kullanacağınız bankanın para transferi için izni olan saatleri biliyor musunuz? Biz bu yazımızda Şeker Bank EFT ve havale saatleri konusunu ele alacağız.

Şeker Bank da 7/24 saat havale yapılabilmektedir. Fakat EFT saatleri farklılık göstermekte. Peki, havale ve EFT arasındaki fark nedir? Bir bankanın iki şubesi arasında para transferi yapılıyorsa buna havale denir. İki farklı banka arasında para gönderimi yapıyorsanız buna EFT ( Elektronik Fon Transferi) denir. Diğer bankaya aktarmaya çalıştığınız para TCMB’den geçip onaylandıktan sonra transfer edilebilir.

Havale de onay gerekmediğinden dolayı günün her saati yapılabilir. EFT ise 09:00-17:15 arasında yapılabilir. İleri tarihli EFT günün her saati yapılabilmektedir. EFT ve havalenin de belirli ücretleri bulunmaktadır. Havale şube üzerinden yapılırsa en az 15.75, en fazla ise 24.15 dir. İnternet üzerinden yapılan havale ücreti ise 1.25 TL’dir. EFT de ise durum daha farklıdır. Hesaptan, Şeker Bank’dan gönderilen EFT’ler 42.315 TL olurken düzenli EFT ücreti 3 TL’dir.

İsme gelen EFT’nin kasadan ödemesi 35.70-315 TL’dir. İnternetten ve çağrı merkezinden yapılan havale ve EFT ücretleri daha farklıdır. EFT internet şubesinden yapılırsa 3 TL’dir. Yapılacak olan EFT para miktarı 500.000 TL’yi geçtiği takdirde 37.50 TL işlem ücreti kesilmektedir. Çağrı merkezinden yapılan EFT işlem ücreti 12.50 TL’dir. Aynı şekilde EFT üzerinden aktarılacak miktar 500.000 TL ‘yi geçtiği takdirde 37.50 TL işlem ücreti kesilmektedir. Şayet para transferi için Şeker Bank ATM’lerini tercih ettiğinizde ATM 6 TL işlem ücreti almaktadır. Şeker Bank da durum böyle, umarım yardımcı olabilmişizdir.

 

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."