Yayınlanma: 13 Ara Cts 2014
Genel | Yazar

Telefon bankacılığında direk müşteri temsilcisine nasıl bağlanılır?

musteri hizmetleri 300x172 Telefon bankacılığında direk müşteri temsilcisine nasıl bağlanılır?Telefon bankacılığı hizmetleri ile havale, EFT, kredi kartı ödeme, kredi kartı başvurusunda bulunma, kredi borcu ödeme, fatura ödeme veya farklı hesap bilgilerini elde edip başvurular yapma gibi bankacılık işlemlerinizin % 90’ ını gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon bankacılı genellikle bankaların 444’ lü veya 0 850’ li numaralardan hizmet vermektedir. İlk arandığında banttan kayıtla sizlere hangi işlemleri yapmak istediğinizi sorarak 1’ den 9’ a kadar sayılarla tuşlama yöntemi ile yönlendirmektedir. Örneğin bir telefon bankacılığında kredi kartınızın güncek borç tutarını öğrenmek için sırası ile 4 – 6 – 2 tuşlarını tuşlamanızı gerektiğini telefonun ucundaki akıllı sistem söylemektedir. Bu hizmetlerin sıralaması bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank internet bankacılığı işlemlerinde 9’ a tuşlayarak direk müşteri temsilcisine bağlanabilir, dilediğiniz işlemi müşteri temsilcisine aktararak halledebilirsiniz. Finansbank, Garanti Bankası, Ziraat Bank, Bank Asya, Deniz Bank, Halk Bankası ve İş Bankası gibi tüm özel, kamu ve katılım bankalarının telefon bankacılığında direk müşteri temsilcisine bağlanmak için genellikle yıldız ( * ), kare ( # ), 8 veya 9’ numarasını veya işaretlerini tuşlayarak gerçekleştirebilir ve çok özel sorunlarınızı direk bağlanarak çözebilirsiniz.

Telefon bankacılığından çok daha hızlı ve kolay işlem yapmanın diğer yolu ise müşterisi olduğunuz banka şubesinin sabit hattını arayarak işlem yapabilmenizdir. Fakat burada asıl önemli olan nokta genellikle işlemlerinizin sadece % 20’ lik küçük bir kısmını banka şubesini arayarak gerçekleştirebileceğinizdir.

Telefon bankacılığına ister kişisel cep telefonunuzdan, ister sabit ev veya ofis hattından isterseniz banka şubelerinde yer alan banka ankesörlerinden arayarak bağlanabilir ve gerekli duyduğunu bankacılık işlemlerinizi telefon bankacılığı müşteri temsilcisine direk bağlanarak halledebilirsiniz. Tüm bu işlemlerde farklı bir ücret olmayıp sadece normal konuşma üzerinden hattınız fiyatlandırılama ve fatura edilmektedir.

Not; Telefon bankacılığında genellikle arayan müşteriler ilk başta sıfır ( 0 ) tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanmak isterler. Oysa sıfırı tuşladığınızda kredi kartınızın veya banka kartınızın kaybolması ile yapılmak istenen işlemler başlatılacaktır. Sıfırı tuşladığınızda size akıllı operatör kartınızın kaybolup kaybolmadığını tekrara soracaktır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."