Yayınlanma: 30 Kas Paz 2014
Genel | Yazar

Vadesiz döviz hesabı nasıl açılır?

vadesiz doviz hesabi 300x198 Vadesiz döviz hesabı nasıl açılır?Vadesiz bir TL hesabınız var ise bu vadesiz hesapla birlikte bankanızın size tanıdığı vadesiz döviz hesabını birçok farklı yöntemlerle açabilirsiniz.

Vadesiz döviz hesabı için vadesiz hesabınızın bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine TC kimlik belgeniz ile giderek Euro veya Dalar hesabı açabilirsiniz. Açtığını Vadesiz döviz hesabında döviz alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir ve farklı kazanma fırsatları yakalayabilirsiniz.

Vadesiz döviz hesabınızı internet bankacılığı ile açabilirsiniz. İnternet bankacılığına şifreniz ve hesap numaranız ile güvenli giriş yaptıktan sonra hesap aç/kapa işlemlerinden vadesiz hesap aç/kapa ve Döviz hesabı aç butonuna giderek en fazla 3 farklı vadesiz döviz hesabı açabilirsiniz. Açtığınız vadesiz döviz hesabında internet üzerinden dolar alabilir, satabilir veya Euro gibi farklı birimlerde para alış satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığında döviz hesabı acarken size Euro, Dolar veya başka bir para biriminden hangisini seçeceğiniz sorulacaktır. Bu uygulama ile Euro vadesiz hesabınız ayrı, Dolar vadesiz hesabınız ayrı olacak ve ayrı işlemlerle bankacılık işlemlerinizi sürdürülecektir.

Vadesiz hesabınızın olduğu bankanın 444 veya 0 850 ile başlayan cep telefonu numaralarını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir, cep telefonu bankacılığı ile vadesiz döviz hesabı açabilirsiniz. Birçok bankanın sağladığı bu uygulamada dilerseniz Euro dilerseniz Dolar hesabı açarak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Bazı özel kamu veya kalkınma bankalarının sunduğu imkânlardan birisi de ATM şubelerinden vadesiz döviz hesabı açılmasıdır. Bu uygulama çok nadirde olsa ATM şubesinden dilediğiniz para cinsinden döviz hesabı açabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vadesiz döviz hesabı ile online alışverişlerde döviz üzerinden ödeme yapabilir, kredi kartlarınızın dövizli borç kısımlarını ödeyebilirsiniz. Yurt dışına dövizli EFT veya havale işlemleriniz yine döviz hesabınızdan yapabilirsiniz.

Not; Bir vadesiz Dolar hesabınızdan başka bir hesaba dolar para transferini EFT veya Havale şeklinde göndermek istiyorsanız alıcı tarafında da mutlaka dolar hesabı olmalıdır. Bu Euro için de Euro hesabının olması şartına bağlıdır. Yani vadesiz dolar hesabından vadesiz TL hesabına ister kendi hesabınız ister başkasının hesabı olsun, banka fark etmeksizin gerçekleştirilme ihtimali yoktur.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Displaying
Have Your Say
  1. Monica dedi ki:

    Akbank’ın uygulamasının ilk 6 sattae Top Free’de liste başı olması ve 3 gfcn boyunca orda kalması umarım Akbank yf6neticilerince, bu konuda trendi geriden takip ettiklerinin ve mfcşterilerinin bu uygulamayı epey beklediğinin işareti olarak algılanmıştır.

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."