Yayınlanma: 29 Kas Cts 2014
Genel | Yazar

Vadesiz hesap nedir

vadesiz hesap Vadesiz hesap nedirBir bankaya hesap açtırmak istediğinizde ister çalışan olun, ister emekli veya öğrenci açılacak olan hesap vadesiz hesap olmaktadır. Vadesiz hesapların en büyük özelliği hesaptaki bakiyenizi dilediğiniz zaman kullanmak veya dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilmektir.

Vadesiz hesabınız da ki para ile 7/24 kira ödeyebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilir veya EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kar payı veya faiz kazancı olmayan vadesiz hesabınız ile dilediğiniz zaman altın alma ve satma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesabınızla dilediğiniz miktarda bakiyeniz elverdiği sürece döviz işlemleri yapabilir alış veya satış ile kazançlarınızı artırabilirsiniz. Vadesiz hesap klasik hesap türü olup tüm özel kamu veya katılım bankalarından 2 veya 3 farklı vadesiz TL hesabı açabileceğiniz gibi vadesiz altın hesabı ile günün her saati altın alıp satabilir, vadesiz döviz hesabı ile günün her saati döviz alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesapları onlarca farklı para birimi ile açabilir ve bankacılık işlemleri yapabilirsiniz.

Vadesiz hesap özgür bir hesap olup, isterseniz aynı banka kredi kartı borçlarınızı günün her saatine, dilerseniz başka banka kredi kartı borçlarınızı hafta içi mesai saatleri içerisinde ödeyebilirsiniz.

Vadesiz hesaplarınızla işlem yapabilmek için internet bankacılığını kullanabilir, banka şubelerine başvurabilir, ATM’lerde işlem yapabilir veya cep telefonu bankacılığı ile tüm bankacılık işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Vadesiz bankacılık avantajlarının yanı sıra bazı z avantajları da bulunmaktadır. Örneğin paranız ekonomik seviyelere karşı hep savunmasız olup değer kaybetmektedir. Artan yakıt fiyatları, altın ve döviz fiyatları ve ekonomik kriz risklerine karşı vadesiz hesaplardaki paralar değer kaybetme riskleri ile karşı karşıyadır. Bakiyesi sabit kalmakla birlikte kur ayarlaması veya enflasyon değişimlerine karşı savunmasızdır.

Vadesiz hesaplarınız ile trafik cezalarını ödeyebilir, ÖSYM sınav ücretleri veya üniversite har ücretlerini internet bankacılığından, banka şubelerinden veya cep telefonu bankacılığından yapabilirsiniz. Vadesiz hesaplarınızı her zaman bakiyeniz ve günlük max işlem hacmine göre alım, satım ve transfer işlemlerinde özgürce kullanmanın avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."