Yayınlanma: 8 May Cum 2015
Bankalar | Yazar

Vakıfbank Iban Sorgulama

vakifbank Vakıfbank Iban Sorgulama

Iban numarası son 3 – 4 yıldır sıkça kullanılmakta olup tüm banka kartlarının üzerinde er almaktadır. Iban numarası Başında TR ifadesi bulunup 24 sayıdan oluşmaktadır. Başında TR olması Türkiye’yi tanımlıyor olmasındandır. Iban numarası uluslararası bir hesap kodu olup uluslararası para transferlerinde de kolayca kullanıldığı için Türkiye’ de ki tüm banka hesap numaralarında TR ifadesi ve ardından 24 hane sayı bulunmaktadır. ( Örneğin TR 0000 1111 2222 3333 4444 5555 6666 )

Vakıfbank’ ait birden çok vadeli, vadesiz ve yatırım hesabınız var ise her hesabınız için ayrı bir ıban numarası bulunmaktadır. Arıca herhangi bir altın hesabı, dolar hesabı, Euro hesabı veya döviz hesabı içinde TR ile başlayan 24 haneli ıban numarası mevcut olmaktadır. Iban numarası hesabınızın Uluslararası bankacılık sisteminde ki tanımı olup sadece Türkiye’ deki hesaplarla alakalı olmamaktadır. Vakıfbank hesabınızdan EFT veya havale işlemleri yaparken ıban ile işlem yapabilirsiniz. Hesap numarasını kullanmak istediğinizde ‘’ Ibansız İşlem yapmak istiyorum ‘’ seçeneklerini seçmelisiniz. Bu şekilde ıban numarasını kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkmış olacaktır.

Iban numarasına kolayca ulaşabilmek için hesap numaranınız, banka şubenizi, bilmeniz yeterli olacaktır. Tüm özel kamu ve katılım bankaları hesap numaralarınızı kullanmak için öncelikle kartın ait olduğu bankanın web sitesine girmelisiniz. Vakıfbank web sitesine girerek http://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/Subesiz2/IbanOgren.aspx adresinden şubesiz bankacılığı kullanarak ıban numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle öğrenmek istediğiniz yatırım hesabı, mevduat hesabı veya farklı hesabınızın hesap numarasını sisteme girmelisiniz. Daha sonra şubeyi seçerek ‘’ IBAN öğren ‘’ butonuna bastığınızda 24 haneli ıban numarası karşınıza çıkacaktır. Iban numarasına ulaşamaz iseniz mutlaka şube kodunu veya hesap numarasından birini doğru yazmamışsınız demektir.

Vakıfbank ıban numarası sorgulama işlemlerini internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi 444 07 24 numaralı Vakıfbank telefon bankacılığını arayarak ta öğrenebilirsiniz. Vakıfbank telefon bankacılığında karşınıza çıkan müşteri temsilcisine vereceğiniz hesap numarası ve güvenlik sorgulayıcı bilgilerle Iban numarasını öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank ıban numarasını herhangi bir Vakıfbank şubesine uğrayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru esnasında cep telefonunuz ve TC kimlik belgeniz mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."