Yayınlanma: 7 Eyl Çar 2016
Yapı Kredi | Yazar

Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi

İHTİYAÇ KREDİ İHTİYAÇLARINIZDA ESNEK ÇÖZÜMLER

yapi kredi bankk Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi

Kimi zaman ev tadilatı için veya kimi zaman tatile gitmek için kullandığımız ihtiyaç kredileri bizlere ciddi anlamda esnek vade seçenekleri ve ödeme kolaylıkları sunmaktadırlar. Ancak bankalar ihtiyaç kredi limitlerini belirlerken aylık gelirimizle orantılı olarak bir üst limit belirlemektedirler. Çoğu zaman kefilsiz kredi çözümleri sunan bankalar kredi çekmek isteyen bireylere bu üst limiti aşacak kredi tahsisini gerçekleştirmemektedirler.

Ancak hastalık gibi nedenlerle bir anda yüksek meblağlı bir krediye ihtiyaç duyduğumuzda bankalar bizlere ek teminatlar karşılığında ihtiyacımız olan krediyi tahsis edebilmektedirler. Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi de bahsettiğimiz kredi çözümleri içerisinde yer alan ve tüketicilerin en çok tercih ettikleri kredi çözümüdür.

Eğer gelir seviyeniz ihtiyacınız olan kredi ürününü almak için yeterli gelmiyorsa sahip olduğunuz gayrimenkul malları ipotek yani teminat göstererek ihtiyacınızı giderecek yüksek tutarlı kredileri çekebilirsiniz. Bu tarz kredi çözümlerinde bankalar ipotek olarak göstermiş olduğunuz gayrimenkulünüzü kredi taksitlerinin ödeme süresi boyunca rehin altına almaktadır. Yani söz konusu kredi taksit ödemeleri bitene kadar sahip olduğunuz gayrimenkulü satış ve devir gibi işlemlerle elden çıkaramazsınız.

Bu işlem bankanın size sunduğu yüksek tutarlı krediyi güvence altına almasını sağlamaktadır. Örneğin kredi taksitlerinde yaşanabilecek gecikmeler karşısında krediyi tahsis eden banka kredinin risk durumundan kurtulabilmesi için ipotekli gayrimenkulünüzü satışa çıkararak kredi masraflarını tahsil ettikten sonra ipotek işleminden artan para size iade edilmektedir.

Yazar Hakkında

_erc_

- Finansla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan bir kişi...

Yorum Ekleme Alanı

Yorumlar Onay Alır: "Bir yönetici tarafından onaylandıktan sonra sayfaya eklenir."